Zakończenie roku

000  (1)

Czytaj więcej...

Zakończeni roku klas czwartych

000  (1)

Czytaj więcej...

Studniówka

000

Czytaj więcej...

Podsumowanie Rekolekcji adwentowych i Dni Wychowawczych 2019

DSC 8838W dniach 18-20.12.2019 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje oraz Dni Wychowawcze. Te trzy dni bez lekcji szkolnych obfitowały w różne przedsięwzięcia skierowane do wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

18.12

W ramach rekolekcji szkolnych uczniowie klas I udali się do Fundacji „Redemptoris Missio”. Uczestniczyli w spotkaniu „Jak słuchać potrzebujących”, a przez to dowiedzieli się, jak lekarze i studenci z Poznania pomagają chorym w różnych miejscach świata. Klasy 2, 3 i 4 zajmowały się również słuchaniem. Spotkanie p.t. „Słuchanie Boga – medytacja i adoracja” poprowadził ks. Jan Markowski (nauczyciel religii w naszej szkole), przedstawiając uczniom m.in. współczesne i zabytkowe monstrancje oraz ich genezę i historię. W drugiej części rekolekcji z uczniami spotkał się ks. mgr inż. Michał Tomiak (Duszpasterz Akademicki Politechniki Poznańskiej).

Nauczyciele Alicja Chabowska oraz Wawrzyniec Reichstein zaprosili uczniów oraz nauczycieli na pierwszą część prezentacji multimedialnej La Biennale di Venezia 2019.

Zainteresowani tematem uczniowie mogli też wziąć udział w warsztatach „Osobowość kreatywna. Artysta czy geniusz, czyli na tropie twórczych osobowości w świecie (nie tylko artystycznym)” przygotowanych przez panie: Karolinę Prymas-Jóźwiak oraz Katarzynę Grelak.

Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie w niecodziennej formie spotkania słowno-muzycznego drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem Jacek Dewódzki opowiadał młodzieży o zgubnym wpływie uzależnień. Koncert „Nałogi - droga donikąd” został zorganizowany przez Radę Rodziców PLSP.

Czytaj więcej...

Sztuka autoprezentacji - warsztaty

DSC 8708W grudniu nasi maturzyści uczestniczyli w warsztatach psychologicznych pt. "Jak przetrwać maturę ustną, czyli sztuka autoprezentacji". 
Warsztaty odbyły się w ramach projektu Uniwersytet SWPS dla Młodzieży, w którym nasza szkoła bierze aktywny udział od wielu lat. Zajęcia były prowadzone przez studentów tejże uczelni. Dziękujemy za owocny czas!

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608