Zakończenie roku szkolnego

000

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas czwartych

000

Czytaj więcej...

Drugie drzwi otwarte

000

Czytaj więcej...

Warsztaty Kadr

000

W sobotę 23 marca odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne „Kadr” dla chętnych gimnazjalistów i licealistów z Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38.

Na zajęciach uczestnicy poznali zasady kompozycji obrazu fotograficznego i opanowywali obsługę swojego aparatu fotograficznego. Nauczyli się między innymi, jak świadomie korzystać z przesłony i czasu naświetlania. Prezentujemy efekty ich pracy. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik

Czytaj więcej...

Warszaty z serigrafii na UA

000

20 marca chętni uczniowie z klas drugich i 3a wzięli udział w warsztatach graficznych w II Pracowni Grafiki - Serigrafia na Uniwersytecie Artystycznym. Uczniowie poznali praktycznie uwarunkowania tej techniki graficznej. Pani mgr Maria Łukomska pokazała nam jak przygotowywać nasze projekty do druku, jak rastrować prace, jak przygotować je do druku triadowego. Zobaczyliśmy sam proces naświetlania i wywoływania siatek. Czynnie uczestniczyliśmy w drukowaniu naszych prac. Pan mgr Henryk Tomczak pokazał nam jak czyścić siatki i usuwać z nich emulsję. Podzielił się też swoją wiedzą dotyczącą rodzaju siatek i farb do sitodruku. Opiekę merytoryczną i technologiczną  nad warsztatami sprawował Pan dr Jarosław Janas.

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608