25 lat sceny
Koncert Sceny Muzycznej oraz Absolwentów Liceum Plastycznego w Poznaniu z okazji 70 jubileuszu 70-lecia szkoły i 25-lecia Sceny Muzycznej LP w Kontener Art.
Dzień ERASMUSA+
Realizacja projektu: SUPPORTING SCHOOLS FOR BETTER EUROPE. FIGHTING XENOPHOBIA WITH EDUCATION
Dzień 21.06.2016 w Liceum Plastycznym im. Piotra Potworowskiego był niezwykły, bo niezwykłych zaprosiliśmy Gości na międzykulturowe spotkanie i nad ważnymi problemami się pochyliliśmy.
Pani Dyrektor rozpoczęła obchody Dnia Erasmusa+ witając w murach naszej szacownej bo 70-lecie obchodzącej Szkoły znakomitych Gości:
Panią Marię Krupecką – pełnomocnika Wojewody Wielkopolskiego ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych
Panią Alicję Kobus – wiceprzewodniczącą Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce
Pana Youssefa Chadida – imama poznańskiego meczetu z muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu.
Gospodarzy w Loży Honorowej reprezentował nasz katecheta ksiądz Dawid Stelmach.
Z powodu ograniczonego czasu jako pierwszy zabrał głos imam Chadid. Przedstawił 5 podstawowych zasad, na których opiera się islam. Omówił bardzo skrótowo księgi Koranu. Opowiadał o roli Jezusa i kulcie Jego Matki w islamie.
Paryż 12-16 czerwca
Szlakiem impresjonistów podążaliśmy przez Paryż i okolice w dniach 12 do 16 czerwca. Zanim dotarliśmy do miasta świateł dnia 11 czerwca spędziliśmy dzień w Brukseli. Zobaczyliśmy Grote Markt ze swym zachwycającym gotyckim ratuszem, odwiedziliśmy Muzeum Megritta (co prawda surrealista, ale ściśle związany z Brukselą) Galerie Królewską i Muzeum Fin de Seclie,u.
SUPERMATEMATYK 2016
SUPERMATEMATYK 2016
Zakończenie konkursu SUPERMATEMATYK odbyło się w czwartek 16 czerwca br w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego 3). Naszą szkołę reprezentowała laureatka czwartego miejsca Wiktoria Czub (klasa IIIa) z prof. Ewą Sumowską.
W ramach uroczystego zakończenia odbyły się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie zajęcia warsztatowe. Laureaci mieli do wyboru jeden z trzech tematów:
Wytwórnia mydła – zajęcia praktyczne polegające na wytworzeniu mydła,
Jak ciężka jest praca? – zajęcia praktyczne przy użyciu aparatu Piórkowskiego,
Od nikotyny do witaminy B – projektowanie cząsteczek w programie ACDLabs ChemSketch.
Po zakończeniu warsztatów (o godz. 12.30) uczniowie razem z opiekunami wrócili do Auli I LIceum na część oficjalną. W jej ramach po pięknej części artystycznej nastąpiło wręczenie pucharów, nagród, upominków i dyplomów.
Zaproszenie
Wykład - Dr Marzena Żylińska
Concordia - papieroplastyka
Wykład dr Marzenny Żylińskiej
2 czerwca 2016 roku w Centrum Kultury Zamek odbył się kolejny, drugi już otwarty wykład dla mieszkańców Poznania organizowany przez Liceum Plastyczne. Zaproszonym gościem była Pani dr Marzena Żylińska, która odpowiedział na tytułowe pytanie i opowiedziała „Co rodzice i nauczyciele o procesach uczenia się wiedzieć powinni?” Sala pod Zegarem pomieściła grono ponad 120 osób. W spotkaniu brali udział nie tylko nauczyciele naszej szkoły i zainteresowana społeczność szkolna, ale także liczni słuchacze, w większości przybyli z Poznania i okolic, związani z edukacją nauczyciele, pedagodzy i rodzice. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych i pozostawiało nas z licznymi pytaniami, które inspirują do pracy i własnych poszukiwań. Cieszymy się z tak żywego odzewu na nasze inicjatywy i liczymy, że to nie koniec okazji do wspólnych poszukiwań lepszej edukacji dla naszych podopiecznych.
Warsztaty fotograficzne dla gimnazjalistów
Dobiegły końca warsztaty fotograficzne dla gimnazjalistów. Ostatnie trzy spotkania odbywały się pod hasłem „Fotografia nie musi być cyfrowa”. Uczestnicy wykonywali zdjęcia camerą obscura i aparatem analogowym. Wywoływali filmy małoobrazkowe, otrzymywali negatywy i pozytywy z camery obscury. Wykonywali powiększenia z filmu. Chętni fotografowali też pinholem czyli aparatem cyfrowym bez obiektywu. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik. Prezentujemy zdjęcia wykonane pinholem.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 5