Zakończenie roku

001To już jest koniec……. Nie ma już nic tylko …..wakacje,WAKACJE

Czytaj więcej...

Bella Italia

001Zachwyca na każdym kroku: przyrodą, zabytkami, osobistym doświadczeniem historii. Wchodzisz do kościoła a tam  w ołtarzu wisi sobie obraz Tycjan albo Tintoretta albo innego giganta znanego z kart podręcznika do historii sztuki. Nasza wycieczka, która odbyła się w czerwcu nastawiała się głównie na zabytki starożytności i średniowiecza ale nie sposób było omijać cudów z innych epok. I tak naszą podróż w czasie i przestrzeni rozpoczęliśmy od Rawenny, gdzie ulegliśmy czarowi mozaik. Nastepnie odwiedziliśmy miasto św. Franciszka Asyż , usytuowane na wzgórzu , całe z piaskowca z plątaniną małych, ukwieconych uliczek. Kolejnym punktem naszej peregrynacji był Watykan, w którego  ogrodach spotkaliśmy kota papieża Benedykta (niektórzy nawet go pogłaskali) i nie wiedzieliśmy na co najpierw patrzeć w Watykańskich Muzeach. Spacer po Rzymie przeniósł nas do świata starożytnego. Jednak dopiero wizyta w Pompejach pozwoliła na doświadczenia tchnienia wieków. Neapol widzieliśmy głównie z okien autokaru ale za to Wenecję przemierzyliśmy niespiesznym spacerem zachwycając się jej położeniem, architekturą, dziełami malarskimi i samym klimatem miasta. Podczas przejazdów wpadaliśmy prawie natychmiast w objęcia Morfeusza, co zadziwiało nawet kierowców. Jednak dzięki temu mieliśmy siły i ochotę na zwiedzanie, poznawanie, oglądanie itd. Wróciliśmy zadowoleni choć z pewnym niedosytem i chęcią powrotu do Bella Italia.

Czytaj więcej...

Wymiana ze szkołą Notre Dame des Anges

010W dniach 15. 04. - 19. 04 gościliśmy w Poznaniu uczniów ze szkoły Notre Dame des Anges która znajduje się niedaleko miasta Nijmegen w Holandii. Ich pobyt tutaj stanowił drugą część wspólnego projektu wymiany pomiędzy naszymi szkołami. W wymianie, do której zostaliśmy zaproszeni przez Panią Magdę Brzezińską, nauczycielkę języka francuskiego w szkole Notre Dame, która była jednocześnie koordynatorem całego projektu, uczestniczyło po 18 uczniów oraz 2 nauczycieli z każdej szkoły. Ze strony polskiej uczniami opiekowali się nauczycielka języka angielskiego Pani Beata Stefańska oraz nauczyciel rysunku i malarstwa Pan Andrzej Maldzis, ze strony holenderskiej Pani Danielle Geenen oraz Pan Frank Tarenskeen.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku klas 4

plakat

Czytaj więcej...

I nagroda za plakat w VIII OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM BIENNALE PLAKATU W BYDGOSZCZY

Nina Budzyńska 2015 LP POZNAŃ nauczyciel Mariola PieprzykNasza uczennica NINA BUDZYŃSKA zdobyła I nagrodę za plakat w VIII OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM BIENNALE PLAKATU W BYDGOSZCZY - PLAKAT MŁODYCH 2015, nauczyciel prowadzący Mariola Pieprzyk. GRATULUJEMY!!! Rozdanie nagród i wystawa pokonkursowa odbędzie się w BWA Bydgoszcz 6 czerwca 2015r.

Czytaj więcej...

Kolor w czarno-białej fotografii

001Kolor w czarno-białej fotografii to motyw przewodni kolejnych warsztatów z fotografii, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie 11.04.15. Uczestniczki zajęć z niebywałą aktywnością zgłębiały to  zagadnienie. Prezentujemy efekty ich pracy.

Czytaj więcej...

Śladami więzionych i pomordowanych podczas II wojny światowej w Wielkopolsce

001Projekt rozpoczął się w marcu 2015 r. wizytą klasy III b w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie. Uczniowie poznali relacje świadków - osób, które przeszły przez Fort VII i żabikowski obóz . Dowiedzieli się o historii Wielkopolski podczas okupacji oglądając wystawę i słuchając wykładu p. Michała Maćkowiaka. Na koniec uczestnicy wycieczki oddali hołd pomordowanym przy pomniku na terenie obozu. Następnym etapem projektu było stworzenie koncepcji plastycznej przeżyć uczniów po wizycie w muzeum.

Czytaj więcej...

WARSZTATY ARCHICAD 18

IMAG3665Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w II Ogólnopolskim Biennale Dekorowania Wnętrz (przypomnijmy: nagroda indywidualna - Anna Szulc oraz wyróżnienia dla zespołu Anna Szulc, Magdalena Gęborys, Józefina Urbańska, Adrian Kurowiak i Patryk Musielak) były warsztaty z modelowania w programie Archicad 18. Cztery sześciogodzinne spotkania w marcu i w kwietniu prowadził specjalista w tej dziedzinie inż. arch. Janusz Kukieła, którego wiedza i doświadczenie bardzo pomogły nam rozwinąć nasze umiejętności. W warsztatach udział wzięli nie tylko laureaci Biennale, ale również klasa 3a specjalności "projektowanie przestrzenne" oraz nauczyciele: Ludmiła Kaźmierska i Konrad Juściński.

Czytaj więcej...

Malowanie światłem

001W sobotę 28.03.15 odbyły się kolejne warsztaty  dla gimnazjalistów „Malowanie światłem”
Wykorzystując długie czasy naświetlania, różnorodne źródła światła oraz wyobraźnię uczestników powstały obrazu świetlne. Oto najlepsze  zrealizowane prace.

Czytaj więcej...

Magia przedmiotu

00114.03.15 odbyło się drugie spotkanie warsztatowe dla gimnazjalistów zatytułowane „Magia przedmiotu”. Uczestnicy ponownie w ciemni Liceum Plastycznego ,wykonywali prace w technice luksografii. Wykonane prace, uczniowie uczyli się reprodukować. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik.

Czytaj więcej...

Akcja (foto)edukacja - prace

005W tegorocznej edycja programu „Akcja (foto)edukacja”, w kategorii indywidualnej reprezentuje naszą szkołę Kamila Solarz uczennica klasy drugiej a

 

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608