W oparach absurdu

15"W oparach absurdu"

W dniu 19 grudnia 2013 odbył się koncert „W oparach absurdu”, będący zwieńczeniem  etapów konkursu recytatorskiego. Uczniowie pokazali się od najlepszej strony – recytowali, śpiewali i … biegali po scenie. Panowała miła atmosfera dwudziestolecia międzywojennego. Znaleźliśmy się w przedwojennej kawiarni, obcując z wyrafinowaną twórczością kabaretową – Hemara, Tuwima, Gałczyńskiego, Własta, Warsa i innych.

Nagrodą publiczności uhonorowani zostali panowie z klasy Ib: Adam Jeżewski, Amadeusz Sopot i Piotr Kamiński, którzy wystąpili z osobliwą wersją wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Drugą nagrodę w konkursie otrzymali Monika Mączyńska i Wiktor Łącki z klasy IIb za dramatyczne obrazy rozterek miłosnych. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Pera z klasy IIa, która brawurowo wcieliła się w różne postacie z wiersza Gałczyńskiego „Noc staruszka Orygenesa , czyli topór wyzwolenia”. Agnieszka Wojciechowska  jako prawdziwa dama pokazała się ze „Strasną zabą”, a Julia Kawczyńska zmieniając głos uświadomiła zgromadzonym, „Jak należy odpowiadać dzieciom na trudne pytania”.  Na zakończenie przedstawienia wystąpił samorząd z dowcipnym programem artystycznym (Wiktor Łącki, Konrad Smela). Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasza młodzież potrafi wspaniale śpiewać.

Wystąpili:

Ewelina Hojan z klasy 1b

Tomasz Łażewski z kl.3b.

Klaudia Małolepsza z klasy 2a.

Weronika Marszałkowska z klasy 1b.

Barbara Niestrawska z klasy 1a

Marta Grajewska z klasy 2a.

Agata Radwańska z klasy 1

Alicja Jóźwiak z klasy 1b

Maria Geisler z klasy 1b

Karolina Kaczmarek z klasy 3b

Prezentację przygotował Dawid Malicki z klasy 2a , dźwiękiem zajmował się Jan Klimek z kl.3b. Spotkanie poprowadziła Alicja Maciejewska – 3a.