Zakończenie roku klas 1 - 3

00227.06.2014 roku odbyło się w auli Liceum Plastycznego, uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1 - 3. Poniżej galeria z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas czwartych

013Fotorelacja z zakończenia roku klas czwartych, oraz wystawa prac dyplomowych stworzonych przez naszych absolwentów. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Junikowskie Plenery

045Rada Osiedla Junikowo podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowała w parku przy ul. Grunwaldzkiej, w dniu 7 czerwca 2014 r. III Festyn rodzinny – „Festiwal aktywnych społeczności lokalnych”. Nasza szkoła w ramach "Junikowskiego Festiwalu" prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci. W tym roku tematami przewodnimi były "Mój kolorowy świat" i „Moja wymarzona przestrzeń”. Dzieci malowały świat i tworzyły wymarzone konstrukcję z papieru, gazet, folii i plastiku. Za udział w konkurencjach dzieci losowały upominki. Mogły też samodzielnie puszczać wielkie bańki mydlane. Zajęcia artystyczne prowadzili uczniowie Liceum Plastycznego. Za pomysł, organizację i przebieg warsztatów oraz współpracę z Radą Osiedla Junikowo odpowiedzialne były panie Katarzyna Pietralik i Katarzyna Maciąg. Dziękujemy dzieciom i mieszańcom osiedla Junikowo za wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej...

Dzień Hippisa

018W dniu 29 maja 2014 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Hippisa. Każdy mógł się przebrać i przez chwilę poczuć jak człowiek wyzwolony. Do zabawy włączyli się nawet Nauczyciele. Konkurs na najlepsze przebranie wygrała Pani Profesor Kamila Rawluk. Zorganizowaliśmy sobie prawdziwy hippisowski piknik. Nasi Hippisi mogli liczyć na świeże owoce i słodkości. Z powodu deszczu miejscem pikniku stał się korytarz. Wiszące prace plenerowe klas pierwszych umiliły nam piknik.
Dziękujemy Wszystkim

Czytaj więcej...

Warsztaty z Jean-Yves Pennec

005W dniu 16 maja 2014 roku uczniowie Liceum Plastycznego brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Bretanii z  Jean-Yves Pennec. Twórca pochodzi z Francji. Swoje prace tworzy ze szkrzynek po owocach i warzywach zbieranych na całym świecie. Tworzy obrazy i nadaje nowe życie zużytm skrzynkom.

Czytaj więcej...

Dyplomy 2014

026Dyplomy 2014. st tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekstst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

  tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

Czytaj więcej...

Plener Skoki 2014

skokiJak co roku podczas maturalnych zmagań czwartoklasistów pozostali uczniowie naszej szkoły wyjechali z Poznania aby pracowac w plenerze. Tegoroczny plener projektowy klas trzecich odbył sie nieco bliżej cywilizacji - mielismy przyjemność byc gośćmi w Studenckim Domu Plenerowym UAP w Skokach. Podczas całego pleneru powstało kilkadziesiąt różnorodnych, grupowych prac począwszy od rzeźb, instalacji, pokazów aż po krótkie etiudy filmowe. Mały skrót jednego z ćwiczeń zamieszczamy poniżej :) 

Czytaj więcej...

Wystawa charytatywna

004-1W poniedziałek 14.kwietnia 2014 w Liceum Ogólnokształcącym nr 9 odbyła się wystawa charytatywna,, na której licytowano prace uczniów z naszej szkoły. Wernisaż został zwieńczony występem solistów z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Cała suma zgromadzonych pieniędzy zostanie przeznaczona dla rodzin potrzebujących poprzez Fundację Caritas. Przyczyniliśmy się do pomocy i otrzymaliśmy dyplom za współpracę. Jesteśmy super!


 

Czytaj więcej...

Dzień Gangsta Galaretek

009 (Kopiowanie)Yo szkolni gangsterzy, 03.04 odbył się dzień Gangsta Galaretek! Przy zachodnich dźwiękach starego dobrego rapu można było najeść się kolorowymi galaretkami, które przygotowali (nie)legalnie sprzedawali wysłannicy SU. Zabawa była przednia a trzęsące się specjały wszystkim smakowały. Śmiało stwierdzamy, że to był udany projekt! Dziękujemy

 

Czytaj więcej...

Warsztaty autorskie z animacji poklatkowej.

wanimacja2014W dniu 03 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja warsztatów z animacji poklatkowej dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku w warsztatach uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 8 w Lesznie, pod opieką pań Barbary Naieralskiej i Renaty Głuszak.

 

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie, w trakcie którego dowiedzieli się czym jest animacja poklatkowa, zobaczyli przykładowe realizacje w tej technice oraz poznali rys historyczny poczatków filmu.

Czytaj więcej...

Warsztaty Design Thinking w Liceum Plastycznym w Poznaniu

IMG 514727 marca 2014 klasa 3a miała niecodzienną okazję zmierzyć się z nowatorską koncepcją pracy znaną jako design thinking, która znana jest już dobrze w środowisku projektantów, a od niedawna zyskuje coraz większą popularność w edukacji. Warsztaty prowadziła Pani Katarzyna Talaga-Korcz z firmy szkoleniowo-projektowej Design Thinking Poznań. Owocem warsztatów było nie tylko zapoznanie naszych uczniów z tą metodą pracy, ale także wypracowanie innowacyjnego prototypu portfela dla innego uczestnika zajęć. O poszczególnych elementach pracy w formule DT można poczytać na stronie www.dt-poznan.pl , a naszych gości odwiedzających stronę Liceum zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonała Pani Magdalena Sawicka. Warsztaty zorganizowali nauczyciele: Karolina Prymas-Jóźwiak i Andrzej Maldzis, a uczestniczyła w nich także Pani Ludmiła Kaźmierska.

Czytaj więcej...

Wystawa w Bibliotece Publicznej w Pobiedziskach

001

W dniach 19 do 21marca 2014 w Bibliotece Publicznej w Pobiedziskach nasi uczniowie: Aleksandra Błoch i Bartłomiej Kęsicki prezentowali swoje prace z malarstwa, rysunku i fotografii. Oprócz wystawy Młodzi Twórcy spotkali się z uczniami z wielu klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół w Pobiedziskach.  
Oprócz prezentacji multimedialnej o Liceum Plastycznym, Ola i Bartek odpowiadali na pytania Gimnazjalistów dotyczących  swoich prac, naboru do szkoły, drzwi otwartych oraz sobotnich warsztatów dla chętnych.
Nad całym przedsięwzięciem czuwały nauczycielki: pani Beata Stefańska i pani Ewa Katarzyna Pietralik.

 

Czytaj więcej...

Biały wróbelek

IMAG0954Sześć tygodni - w tym krótkim czasie uczniowie klasy 3a zaprojektowali i wykonali scenografię do bajki pt: "Biały wróbelek" według scenariusza i w reżyserii Pani Renaty Biegały z grupy teatralnej Zróbmy Teatr działającej przy SP 74 w Poznaniu. Kostiumy i lalki musiały być dostosowane do wieku i wzrostu aktorów a całość musiała być demontowalna ze względu na transport. Premiera przedstawienia odbyła się 15 marca w PWST we Wrocławiu.
Całość została bardzo dobrze przyjęta przez widzów i wysoko oceniona przez pedagogów ze szkoły teatralnej :)

 Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem scenografii sprawowała Pani Ludmiła Kaźmierska. 

 Zapraszamy do obejrzenia filmu z premiery przedstawienie oraz zdjęć z przygotoń scenografii.

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608