Wystawa fotografii i malarstwa ucznia Liceum Plastycznego, Michała Aleksandra Szyszki

00516.03.2012 ? w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza odbył się koncert charytatywny na rzecz osób wykluczonych i niepełnosprawnych o nazwie Otwarci na świat, otwarci na siebie uczymy się żyć z pasją Koncert miał charakter integracyjnej imprezy środowiskowej i stanowił część projektu edukacyjnego, w skład, którego wchodziła ponadto debata medialna z przedstawicielami organizacji pozarządowych na temat możliwości integracji z niepełnosprawnymi.

Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii i malarstwa ucznia Liceum Plastycznego, Michała Aleksandra Szyszki.

Beneficjantami koncertu byli uczniowie aktywnie trenujący sport oraz zaangażowani w wolontariat uczęszczający do poznańskich gimnazjów i liceów, jak również dzieci z domów dziecka i niepełnosprawna młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wśród publiczności zasiedli przedstawiciele Prezydenta Miasta Poznania, Starostwa Powiatowego, Kuratorium Oświaty, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania, Kurii Metropolitarnej, jak również reprezentanci poznańskich klubów sportowych i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.