Jasełka – grudzień 2011

wigilia012Jak co roku spotkaliśmy się przed świętami Bożego Narodzenia. Klimat zawsze ten sam ? liryczny, radosny z lekkim zamyśleniem. Tradycyjnie występowały: choinka, kolędy, opłatek. Samorząd przygotował jasełka kultywując wielowiekową tradycję teatru. Z pewnością nowocześnie wypadła rola Józefa (Sławek Kandziora). Uczniowie klasy IIIa zrobili także  słuchowisko na podstawie fragmentów ?Potopu?. Konie radośnie rżały nad miłością Oleńki i Kmicica w śnieżnej aurze kuligu, było wesoło. Później zgodnie ze zwyczajem odbyły się wigilie klasowe. Wyjątkowo w naszym spotkaniu uczestniczyli goście ? panie I. Bis i L. Prętka z PBG. Było nam miło, ponieważ przyniosły podarunki dla uczniów, którzy zaprojektowali najlepsze kartki świąteczne dla PBG.