Koniec roku szkolnego

zakonczenie_roku_szkolnego_w_Liceum_Plastycznym_w_Poznaniu 001 (5)Dnia 22 czerwca 2011 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Wielu uczniów otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły. Gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej...

Sukces Innowacji Pedagogicznej!

W tym roku szkolnym po raz pierwszy szkołę ukończyli uczniowie specjalności Projektowanie Przestrzenne. Specjalność ta wprowadzona została w Liceum Plastycznym jako Innowacja Pedagogiczna, której celem było przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia w kierunkach architektura i urbanistyka, architektura wnętrz i tym podobne. Grupa uczniów liczyła 14 osób. Wszyscy z powodzeniem obronili Dyplom, a większość zdobyła upragniony indeks na kierunkach:

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

architektura i urbanistyka
Karolina Dziel
Katarzyna Ksycka
Alicja Biernat
Małgorzata Rogalińska
Marta Perlicjan

wzornictwo przemysłowe - design
Magda Kurowska
Małgorzata Bieńkiewicz
Magda Jugo
Adam Sędecki

na studia projektowe w Wielkiej Brytanii
Weronika Dudka.

 

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętnośći pozwolą naszym absolwentom z łatwością ukończyć studia wyższe. Gratulujemy!

 
[3/1/914]
[odp. wszystkim] [prześlij dalej] [drukuj] [nagłówki] [filtruj]


Od:

"andrzej maldzis" <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Data:

19 sierpnia 2011 12:16:58

Do:

"Wicedyrektor LP" <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Temat:

4a wyniki studia


Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

z grupy projektowanie przestrzenne dostali się na
architektura i urbanistyka
Karolina Dziel
Katarzyna Ksycka
Alicja Biernat
Małgorzata Rogalińska
Marta Perlicjan

wzornictwo przemysłowe - design
Magda Kurowska
Małgorzata Bieńkiewicz
Magda Jugo
Adam Sędecki

z grupy projektowanie graficzne dostali się na
grafika warsztatowa
Filip Wiśniewski
Aleksander Majewski
Piotr Rumiński

film animowany
Tymon Głuszek

na studia projektowe w Wielkiej Brytanii
Weronika Dudka

Pożegnanie klas 4

zakonczenie szkoly dla klas czwartych 003W dniu 01 czerwca pożegnaliśmy uroczyście uczniów klas 4. Życzymy wszystkim powodzenia na dalszym etapie życia.

Czytaj więcej...

K-Dron inspiracje

IMG_8051W pierwszej połowie czerwca odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs dla naszych uczniów "K-Dron inspiracje". Laureatami konkursu zostali:

Grand Prix ? Aleksandra Zembrowska

I miejsce kategoria Rysunek i Malarstwo - Lidia Szuster

I miejsce kategoria Projektowa ? Agnieszka Błoch

II miejsce ex aequo kategoria Rysunek i Malarstwo- Laura Pawlicka i Andrzej Strzała

III miejsce kategoria Rysunek i Malarstwo ? Faustyna Szymczak

Czytaj więcej...

Wystawa Dyplom 2007 - 2011

 

Otwarcie wystawy 001Wernisaż

W dniu 01 czerwca 2011 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich o godiznie 18 została otwrta wystawa Dyplomy 2007-2011. Zaprezentowano wybrane dyplomy Liceum Plastycznego  z lat 2007-2011.

 

 

Czytaj więcej...

Plenery Junikowskie - Rodzinna Majówka w Plastyku

P5296249W niedzielę 29 maja w ramach organizowanych przez szkołę Plenerów Junikowskich odbyły się działania plastyczne dla dzieci w ramach Rodzinnej Majówki w Plastyku. Dzieci dowiedziały się co to jest deseń i jak go tworzyć, następnie rysowały różne desenie kredą w polach, które po zarysowaniu utworzyły znak graficzny LP 65. Swoje twórcze próby dzici wykonały na papierze wielkoformatowym próbując przedstawić postać z baśni. Trzecim warsztatem było malowanie na szerokim szarym papierze postaci artysty. W trakcie majówki dzieci mogły też samodzielnie puszczać wielkie bańki mydlane. Uczestnicy wszystkich warsztatów otrzymali nagrody rzeczowe. Warsztaty prowadziły panie: Ewa Lewandowska, Katarzyna Monarcha, Katarzyna Maciąg. W twórczych zmaganiach dzieci pomagali uczniowie liceum z klasy 1b. Zaangażowanie uczniów, rodziców i dzieci można zobaczyć na zdjęciach ... :)

 

Czytaj więcej...

Plenery Junikowskie - warsztaty dla młodzieży

IMG_7105W dniu 27 maja w ramach Plenerów Junikowskich organizowanych przez nasze liceum odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej. Gościliśmy grupę uczniów z Gimnazjum nr 58 w Poznaniu pod opieką pana Andrzeja Kabały oraz chętnych uczniów z innych szkół. Warsztaty prowadziły panie: Danuta Kaniewska-Postaremczak i Wiesława Brach-Przybył. W przeprowadzeniu zajęć pomagali uczniowie z klasy 2a. Dziękujemy i zapraszamy za rok :).

 

Czytaj więcej...

Plener malarski klasy 2a

18kFotowspomnienia z plenerów malarskich klasy 2a, które odbyły się w dniach od 04 do 08 maja.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wystawa prac absolwentów Liceum Plastycznego

P5165027 [800x600]W dniu 16 maja 2011 została otwarta wystawa prac tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego w galerri PBG. Wystawę można zwiedzać do 08 czerwca 2011r. Zapraszamy.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Plener projektowy - maj 2011

tytulowe [800x600]To już VII edycja Pleneru projektowego dla klas trzecich. Interaktywne, całodniowe działania zaowocowały wieloma ciekawymi instalacjami. Plener odbył się w Zajączkowie pod opieką: p. Marioli Pieprzyk, p. Ludmiły Kaźmierskiej, p. Ewy Lewandowskiej i p. Katarzyny Monarcha.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dyplomy 2011

P4123488W dniach 11, 12, 14 i 15 kwietnia odbyły się obrony prac dyplomowych. W tym roku pierwszy raz swoje dyplomy prezentowali abiturienci specjalności projektowanie przestrzenne. Zapraszamy do obejrzenia relacji z egzaminu.

Czytaj więcej...

Supermatematyk

Z dumą informujemy, że w konkursie "Supermatematyk" organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, uczennice:

Aleksandra Woś, klasa 1B,

Róża Rostek, klasa 1B,

Lena Marczyńska, klasa 3A,

Barbara Polichnowska 3A,

zakwalifikowały się do półfinału, natomiast Lena Marczyńska zakwalifikowała się do finału i zajęła II miejsce (tylko 1 punkt za zwyciężcą). Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu.

3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie: Portret Rodzinny

W VII Miedzynarodowym Konkursie Plastycznym ?Portret Rodzinny? do rywalizacji staneli uczniowie szkół artystycznych oraz placówek oświatowych z calej Polski, były również zgłoszenia indywidualne. Nadesłano kilkanaście prac z Litwy i Ukrainy. Ogółem wpłynęło 812 prac z około sześćdziesięciu ośrodków.

 

Jury dokonało oceny nadesłanych prac i postanowiło przyznać nagrody:

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608