"I love Europe"

1 lutego 2010 społeczność szkolna cieszyła się z sukcesu naszej absolwentki Marii Mileńko (obecnie studentki ASP w Poznaniu), która wygrała, ogłoszony przez Komisję Europejską konkurs ?I love Europe? na plakat promujący Dzień Europy. Gratulujemy!

Internauci mogli oddawać głosy na finałowe prace autorów z Polski, Portugalii, Niemiec i Francji na  stronie internetowej konkursu www.designeurope2010.eu.  Głosowanie zakończyło się o północy 31 stycznia. Konkurs  odbywał się pod nadzorem Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Multimedialnej Komisji Europejskiej.

Plakat przedstawia szklankę do drinków na czarnym tle, zawierającą kolorowe litery układające się w słowo „Europe”. Artystka dodała do tej kompozycji różowe serce i podpis w języku angielskim: "My favourite Mix. People. Places. Cultures" (Mój ulubiony mix. Ludzie. Miejsca. Kultury).

Jest to już druga osoba wywodząca się z naszego liceum wygrywająca konkurs europejski. Szlak przetarł Szymon Skrzypczak, który kilka lat temu wygrał konkurs „Together”.