Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

zakonczenie_roku001Dnia 25.06.2010 pogoda sprzyjała, zatem uroczystość zakończenia roku szkolnego mogła odbyć się na boisku. Pożegnaliśmy się z kilkoma nauczycielami, którzy spędzili z nami więcej lub mniej czasu. Z naszą szkoła pożegnała się, symbolicznie uwalniając balony pani Sylwia Tomczyk, a także pani Ewa Iwaniec oraz pani Joanna Głuszek.

Czytaj więcej...

Dzień sportu

Pierdziensportu001wszego czerwca 2010 roku, w Dzień Dziecka, w naszej szkole miał miejsce, najpierw

V Junikowski Festiwal Filmowy a potem Dzień Sportu.

Na tym pierwszym uczniowie i nauczyciele obejrzeli filmy zrealizowane na przedmiocie prowadzonym przez pana Gniewko Falanę: podstawy fotografii i filmu.

Potem zmieniono nastrój, tudzież wygląd i przeniesiono się do sali gimnastycznej, w której odbyło się szereg konkurencji międzyklasowych. Na koniec zagrano mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Wygrali ci pierwsi. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wystawa w Żabikowie

wystawa 004We współpracy z Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie uczniowie realizowali projekt rzeźbiarski poświęcony pamięci więźniów żabikowskiego obozu. Pokłosie tych działań można obejrzeć w w/w muzeum. Pieczę nad projektem z ramienia szkoły sprawuje pani W.Brach-Przybył.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych.

Pozegnaniekl4006Tegoż 17 czerwca, po obejrzeniu wystawy na Targach, w sali zielonej, odbyło się oficjalne pożegnanie maturzystów. Głos zabierali, pani dyrektor Beata Bregier-Maldzis, wychowawcy klas czwartych, kl. IVa ? pani Agnieszka Zarzyńska, kl. IVb pani Maria Zielonacka, przedstawiciele Rady Rodziców, maturzystów i młodzieży LP. Rozdano nagrody, świadectwa i uśmiechy. Czas umilały występy młodych artystów:  Sceny Muzycznej Liceum Plastycznego a prezentacje multimedialne przypomniały minione 4 lata spędzone w naszej szkole. Teraz wypływacie na szerokie wody. Życzymy powodzenia.

Czytaj więcej...

Wernisarz - Dyplom 2010

wernisaz00117 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbyło się otwarcie wystawy naszych absolwentów ?Dyplomy 2010?. Przybyło wielu zaproszonych gości, wśród nich pani wizytator Małgorzata Bednarek, pan prof. Andrzej Syska, pan Józef Stasiński i Zuzanna Pawlicka (wieloletni nauczyciele rzeźby) wielu byłych i obecnych nauczycieli, rodziców oraz młodzieży.

Czytaj więcej...

Kręcimy :)

zdjeciadofilmu01016 i 17 czerwca 2010, zgodnie z harmonogramem projektu rozpoczęły się prace na planie zdjęciowym filmu ?Niewinność?. Kręciliśmy i kręcić będziemy w różnych miejscach, z pełnym zaangażowaniem, radością i pasją. Trzymajcie kciuki.

 

Czytaj więcej...

WYSTAWA ABSOLWENTEK

wystawa 00117 maja 2010 odbył się wernisaż prac malarskich trzech tegorocznych absolwentek naszego liceum: Moniki Mazurkiewicz, Marty Tomiak i Moniki Kościuszko. Wystawa została pokazana w Galery PBG [http://www.pbg-sa.pl/spolka/o-nas-inaczej/pbg-gallery.html].

Tytuł wystawy: ?Dwie Moniki i Marta?.

 

Czytaj więcej...

PLENERY

plenerZajaczkowo012W dniach od 4 do 8 maja 2010, podczas matur pisemnych trwały plenery klas I-III. Klasy III pojechały do Zajączkowa, gdzie odbył się plener projektowy, młodsze uczestniczyły w plenerach malarskich. Klasa I a pojechała także do Zajączkowa, klasa I b do Zaniemyśla, klasa II b do Charłubia, klasa II a do Dąbrówki Kościelnej. Pogoda była w kratkę, ale humory dopisywały i prace powstawały.

 

Czytaj więcej...

TUWIM WIECZNIE ŻYWY

lekcja polskiego 00130 kwietnia 2010 na lekcję języka polskiego prowadzoną przez panią profesor Agnieszkę Pijanowska zawitał słoń, słowik abecadło i inne postaci z wierszy Juliana Tuwima. Stało się za sprawą dramy wykonanej przez uczniów klasy III a.

Zagrali: ?Słoń? ? M.Jugo. M.Bienkiewicz, T.Głuszek,

?Ziele? ? A.Majewski, F.Wiśniewski,

?Murzynek Bambo? i ?Abecadło?- współpraca dużej, wesołej grupy.

 

Czytaj więcej...

Rodzinna Majówka w Plastyku

IMG_0182W dniu 30.05.2010 odbyła się Rodzinna Majówka w Liceum Plastycznym.

W godzinach od 11:30 do 14:00 odbyły się:

- warsztaty plastyczne dla dzieci

- pokaz baniek mydlanych

- konkursy z nagrodami dla dzieci

- aukcja prac uczniów liceum plastycznego.

 

Czytaj więcej...

Goście z Kielc

DSC0793026 kwietnia 2010 gościliśmy grupę uczniów wraz z opiekunkami z Liceum Plastycznego w Kielcach. Pokazaliśmy gościom pracownie, wymieniliśmy się informacjami o naszych szkołach. Po prezentacji slajdów i filmów przyszedł czas na wspólną pracę, podzieleni na grupy wylosowaliśmy teksty (związki frazeologiczne), które trzeba było zilustrować :)))

 

Czytaj więcej...

Projekt Chopinowski

Chopin 004Rok 2010, w którym przypada 200-setna rocznica urodzin wielkiego kompozytora, został ogłoszony rokiem chopinowskim. Nasze liceum już od października, pracowało nad projektem edukacyjnym ?Fryderyk Chopin i jego czasy?, realizowanym na przedmiotach: język polski, historia, historia sztuki, muzyka. Jego finał nastąpił 16 marca 2010

Czytaj więcej...

Wystawa rzeźbiarska

00930 MARCA 2010 została w naszej szkole otwarta wystawa rzeźbiarska ?Pamięci więźniów obozu w Żabikowie 1943-1945?. Prace na wystawę zostały przygotowane przez klasę IIa, pod opieką p. Wiesławy Brach-Przybył, z którą wcześniej młodzież zwiedzała Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie.

 

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608