Zakończeni roku klas czwartych

000  (1)

Czytaj więcej...

Zakończenie roku

000  (1)

Czytaj więcej...

Studniówka

000

Czytaj więcej...

Podsumowanie Rekolekcji adwentowych i Dni Wychowawczych 2019

DSC 8838W dniach 18-20.12.2019 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje oraz Dni Wychowawcze. Te trzy dni bez lekcji szkolnych obfitowały w różne przedsięwzięcia skierowane do wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

18.12

W ramach rekolekcji szkolnych uczniowie klas I udali się do Fundacji „Redemptoris Missio”. Uczestniczyli w spotkaniu „Jak słuchać potrzebujących”, a przez to dowiedzieli się, jak lekarze i studenci z Poznania pomagają chorym w różnych miejscach świata. Klasy 2, 3 i 4 zajmowały się również słuchaniem. Spotkanie p.t. „Słuchanie Boga – medytacja i adoracja” poprowadził ks. Jan Markowski (nauczyciel religii w naszej szkole), przedstawiając uczniom m.in. współczesne i zabytkowe monstrancje oraz ich genezę i historię. W drugiej części rekolekcji z uczniami spotkał się ks. mgr inż. Michał Tomiak (Duszpasterz Akademicki Politechniki Poznańskiej).

Nauczyciele Alicja Chabowska oraz Wawrzyniec Reichstein zaprosili uczniów oraz nauczycieli na pierwszą część prezentacji multimedialnej La Biennale di Venezia 2019.

Zainteresowani tematem uczniowie mogli też wziąć udział w warsztatach „Osobowość kreatywna. Artysta czy geniusz, czyli na tropie twórczych osobowości w świecie (nie tylko artystycznym)” przygotowanych przez panie: Karolinę Prymas-Jóźwiak oraz Katarzynę Grelak.

Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie w niecodziennej formie spotkania słowno-muzycznego drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem Jacek Dewódzki opowiadał młodzieży o zgubnym wpływie uzależnień. Koncert „Nałogi - droga donikąd” został zorganizowany przez Radę Rodziców PLSP.

Czytaj więcej...

Sztuka autoprezentacji - warsztaty

DSC 8708W grudniu nasi maturzyści uczestniczyli w warsztatach psychologicznych pt. "Jak przetrwać maturę ustną, czyli sztuka autoprezentacji". 
Warsztaty odbyły się w ramach projektu Uniwersytet SWPS dla Młodzieży, w którym nasza szkoła bierze aktywny udział od wielu lat. Zajęcia były prowadzone przez studentów tejże uczelni. Dziękujemy za owocny czas!

Czytaj więcej...

Wymiana artystyczna pomiędzy uczniami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, a Departamentem Artystycznym Leyada High School w Jerozolimie

W dniach od 01- 08 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w międzynarodowej wymianie artystycznej w Izraelu. Do współpracy zaproszeni zostaliśmy przez Departament Artystyczny Leyada High School w Jerozolimie. Ze strony Polskiej w projekcie uczestniczyli następujący uczniowie; Tadeusz Niziołek, Urszula Taraszka, Zoja Postół, Olga Woźniak, Stanisław Maciejewski, Jonasz Hałas, Jakub Hałas, Agata Fogtman oraz Julia Stachowska. Celem naszego wyjazdu był udział we wspólnych Polsko – Izraelskich warsztatach artystycznych, które oparte były o idee pracy zespołowej. Punktem wyjścia realizowanych w ich trakcie ćwiczeń, były przywiezione oraz wykonane na miejscu fotografie.

W czasie wolnym od zajęć mieliśmy możliwość poznać niewielki fragment przebogatych zbiorów Muzeum Izraela, a także odwiedzić wielokulturowe miejsca Jerozolimy.

Do najbardziej poruszających punktów programu należała wizyta w Muzeum Holokaustu, Yad Vashem oraz przeprowadzone tam warsztaty. W ramach tej wizyty odwiedziliśmy także Muzeum Sztuki Holokaustu.

Na oddzielny wspomnienie zasługuje wystawa zrealizowanych prac, która była podsumowaniem całego projektu. Na jej wernisażu obecni byli; dyrektor Leyada High School, Pan Amir Gilead, nauczyciele; Yael Robin, Michal Karman, rodzice oraz uczniowie. Wieczór zakończyły wspólne Polsko – Izraelskie tańce, które prowadzili uczniowie Jonasz i Jakub Hałas.

Ostatni dzień spędziliśmy na wielogodzinnej wędrowce po Tel Avivie, która zakończyła się w porcie w Jaffie.

Ponadto, w trakcie tygodniowego pobytu, nasi uczniowie gromadzili materiał, dokumentujący istotne z ich punktu widzenia wrażenia, który będzie wykorzystany do realizacji przedstawienia audiowizualnego zatytułowanego „Jerozolima/Zmysły". Mamy nadzieję, że audycja ta przybliży społeczności naszej szkoły atmosferę miasta i jego okolic.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele; Andrzej Maldzis oraz Dawid Puszyński. Uczniowie zakwaterowani byli w domach rodzinnych swoich Izraelskich partnerów.

Na zakończenie chciałbym podkreślić, ze wyjazd nie byłby możliwy bez zaangażowania dwóch osób, mianowicie Pani Hany Lasman, która jest pomysłodawczynią projektu oraz Panu Andrzejowi Niziołkowi, który projekt zainicjował.

Czytaj więcej...

Kreatywne Stany Chorobowe: ADIS, HIV, RAK

0008.11.2019 r. w Galerii Miejskiej Arsenał odbył się wernisaż wystawy
"Kreatywne Stany Chorobowe: ADIS, HIV, RAK".
Wystawa poświęcona
została kwestii zdrowia i choroby w twórczości artystycznej oraz
społecznemu aktywizmowi. "To wystawa sztuki, a jednocześnie wystawa
postulująca dostęp do wiedzy" - jak mówią sami organizatorzy.
Nasi uczniowie zostali zaproszeni do współpracy przy powstawaniu
wystawy przez profesora Piotra Nathana z Uniwersytetu Artystycznego im.
Hermanna Muthesiusa w Kilonii. Pod jego kierunkiem, 48 uczniów z kl. I, II i
III zrealizowało monumentalną instalację malarską.
Ale na realizacji ogromnego malarskiego muralu się nie skończyło.
29.11.2019 r. w Arsenale 27-osobowa grupa uczniów PLSP wzięła udział
w warsztatach towarzyszących wystawie. Warsztaty zostały poprowadzone
przez edukatorkę z Fundacji Edukacji Społecznej - Agnieszkę Swiderską.
Spotkanie dotyczyło profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową oraz
wypracowania szerszego spojrzenia na zagadnienia związane z chorobami,
tj. takiego, które może wykraczać poza kwestie medyczne oraz obejmować
różnorodne społeczno-kulturowe aspekty "stanu chorobowego".
Dziękujemy Galerii Miejskiej Arsenał za inicjatywę oraz zaangażowanie nas
do realizacji tak ważnego przedsięwzięcia, a także za edukacyjną i
opiekuńczą rolę jaką w przestrzeni publicznej Arsenał zdecydował się
podjąć.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera

000W dniu 17 października 2019 gościliśmy w naszej Szkole młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z  Nowej Wsi
( koło Wronek). Zwiedzili wszystkie nasze pracownie plastyczne i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez nauczyciela rzeźby, Wiesławę Brach Przybył. Wyjechali zadowoleni, a kilka osób jest bardzo zainteresowanych naszą Szkołą.

 

Czytaj więcej...

Tablica

IMG 20190611 155306 (Large)

W ramach podsumowania działań związanych z akcją „Myślę pozytywnie" przekonaliśmy się w szkole, że nasze słowa mają duże znaczenie, niosą sporo różnych emocji, mogą wyrażać nasze podziękowania, marzenia, ale też obawy i wątpliwości.

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego tablica wdzięczności została zasypana uczniowskimi i nauczycielskimi podziękowaniami, życzeniami i dobrymi słowami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Nowy rok szkolny przyniósł tablicę naszych oczekiwań i celów. Mamy nadzieję, że taka forma wyrażania naszych myśli i uczuć na stale wpisze się w szkolną rzeczywistość.

Czytaj więcej...

Start!

000

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608