INTERAKCJE 2019

INSPIRACJE  |  INTEGRACJE  |  INTERAKCJE

1

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego od 2014 roku jest organizatorem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego INTERAKCJE. Idea tego pleneru narodziła się z głębokiego przekonania o ciągłej potrzebie doskonalenia jakości oraz metod nauczania i dostosowywania ich do zmieniającej się rzeczywistości. Praca w przestrzeni otwartej poza szkołą, w trybie dłuższym niż lekcja jest zdaniem pomysłodawców efektywnym sposobem na pobudzenie u uczniów aktywności intelektualnej, kreatywności w myśleniu i działaniu. Istotnym celem pleneru jest rozwijanie umiejętności współpracy i odpowiedzialności w pracy projektowej oraz kształtowanie zdolności jasnej argumentacji w dyskusji. Program został opracowany przez Ludmiłę Kaźmierską i Mariolę Pieprzyk w oparciu o wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkolnych plenerów projektowych w poznańskim Liceum Plastycznym. INTERAKCJE to nie tylko konfrontacja umiejętności i współpraca z rówieśni-kami, to również inspirujące spotkania. W Studenckim Domu Plenerowym UAP w Skokach gościło wielu znakomitych profesorów i nauczycieli akademickich oraz projektantów wnętrz, mebli, biżuterii, architektów, scenografów- twórców wielokrotnie nagradzanych za swoje prace. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów poświęconych zagadnieniom związanym z procesem projektowania, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz wziąć udział w rozwiązywaniu zadań projektowych wymagających współdziałania. Do tej pory w spotkaniach INTERAKCJE wzięło udział ponad 150 uczniów z 26 szkół plastycznych z całej Polski. Plener przeznaczony jest dla osób zainteresowanych szeroko rozumiana działalnością projektową, pragnących kontynuować kształcenie na wyższych uczelniach. Organizacja tego wydarzenia - wpisanego do kalendarza imprez ogólnopolskich, jako działanie wspierające rozwój artystyczny uczniów-jest możliwa dzięki wsparciu Centrum Edukacji Artystycznej.

KatalogWWW