OBRAZY W SŁUŻBIE | ZAWIESZENIE

Informujemy, że w związku z zawieszeniem zajęć, realizacja II Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Użytkowej "Obrazy w służbie" organizowanego przez naszą szkołę zostaje zawieszona do odwołania. O kolejnym terminie nadsyłania prac konkursowych i wszystkich zmianach dotyczących przebiegu biennale będziemy Państwa informować na bieżąco.

Biennale: Obrazy w służbie

Celem Biennale Fotografii „Obrazy w służbie” jest pobudzenie refleksji nad zjawiskami towarzyszącymi nam w codziennym życiu. Znalezienie odpowiedzi na postawione w wytycznych konkursu - hasło. Formuła zakłada realizację zdjęć pełniących określoną funkcję informacyjną. Realizację zdjęć tzw. użytkowych, a więc takich, które zawierają jakąś ideę, misję. Pełnią funkcję informacyjną, promującą. Czasem prowokują.

W odpowiedzi, na konkurs wpłynęły 384 prac z 17 szkół na terenie Polski.

Podczas wystawy pokonkursowej, zaprezentowane zostały prace 16 uczniów.

Organizacja wystawy była możliwa dzięki współpracy z galerią fotografii Pix.House w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 6 września 2018 roku.

Jury podkreślało bardzo wysoki poziom prac, znakomity często warsztat. Zwyciężyły fotografie, które poza doskonałymi umiejętnościami zaskoczyły pomysłem i nie stereotypową interpretacją.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim autorom nadesłanych prac.

Organizatorem I Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Użytkowej jest Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Konkurs został wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608