Znaczki

Drodzy absolwenci.

Na terenie szkoły szczęśliwym trafem odnalezione zostało pudełko z historyczną zawartością – starymi znaczkami PLSP. Zainteresowanych wejściem w posiadanie takiej unikatowej pamiątki zapraszamy na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się dnia 15 października w naszej Szkole.

Czytaj więcej...

Jubileusz

W dniu 23 września 2016 w gościnnych progach Centrum Kultury „Zamek”, Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu świętowało Jubileusz 70-lecia swego istnienia.

Na uroczystość tłumnie przybyli goście, a wśród nich Przedstawiciele Organu Prowadzącego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w osobach Pana Eugeniusza Budy - wicedyrektora CEA, Pana Włodzimierza Gorzelańczyka - wicedyrektora CENSA, Pana Artura Matejuka - st. wizytatora CEA - reg. Wlkp.

Swą obecnością zaszczycili nas byli dyrektorzy szkoły w osobach: Pani Wanda Dębska, Pani Halina Kamieniarz, Pan Mark Stawujak, Pani Katarzyna Pietralik, Pan Jan Józefiak, Pan Andrzej Syska. Cieszyliśmy się z licznej obecności byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz naszych absolwentów i uczniów.

Gościem Honorowym Obchodów był Pan prof. Jan Potworowski - syn Patrona Szkoły, Piotra Potworowskiego, który udostępnił wiele cennych pamiątek Rodziny Potworowskich oraz prace Artysty. Pan Jan Potworowski swą życzliwością i pełną ciepła osobowością uświetnił nasze spotkanie. W otoczeniu tłumu słuchaczy opowiadał o swym ojcu „ułanie i malarzu”.

Nasi Goście mieli także okazję obejrzeć krótką część artystyczną w wykonaniu Sceny Muzycznej LP oraz uczestniczyć w „podróży sentymentalnej” dowcipnie komentowanej przez uczniów i absolwentów. Całość uroczystości zwieńczyło wydarzenie jakim był finisaż wystawy prac obecnych i byłych nauczycieli naszej szkoły.

 

Dziękujemy,

wszystkim naszym wspaniałym gościom za przyjęcie zaproszenia, zaprzyjaźnionym szkołom i placówkom, za pamięć oraz słowa uznania wystosowane w listach gratulacyjnych.

 

 

21

 

 

Listy gratulacyjne:

 

1 page1 image12 page1 image1

 

Czytaj więcej...

Jubileusz

70 lat

70 lecie

WYSTAWA PROFIL 1

Zjazd absolwentów

baner ZJAZD

 

Drodzy absolwenci.

Informujemy, że jeszcze przez 2 dni, czyli do środy 5 października przyjmujemy wpłaty  „Cegiełki na rzecz szkoły” z okazji Zjazdu Absolwentów. Po tym terminie będą jeszcze Państwo mogli wspomóc szkołę bezpośrednio podczas naszego spotkania w dniu 15 października, zaopatrując się w okolicznościowe pamiątki.

WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH I NIEZAREJESTROWANYCH BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY I CIESZYMY SIĘ NA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

 

 

Więcej informacji ...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608