00122 czerwca odbyło się spotkanie z Mają Rausch, absolwentką naszego liceum, autorką książki pt.: "Szachownica, czyli sztuka rozpoznania", wyróżnionej w konkursie "Poznań - miasto to powieść". W sensacyjną fabułę utworu wplecione są wątki prowadzące do Liceum Plastycznego przy Junikowskiej 35. Czytelnicy znający choć trochę naszą szkołę z łatwością rozpoznają w postaciach Woźnej Tekli, nauczycieli: Rysi Pastelskiej, Witka Olejewicza czy Alberta Muzajewskiego dobrze znane osoby  :) Autorce przede wszystkim gratulujemy sukcesu, bardzo dziękujemy za to niezwykle sympatyczne i inspirujące spotkanie! Życzymy kolejnych, równie udanych powieści!

 

Czytaj więcej...

000Ostatnie zajęcia fotograficzne dla gimnazjalistów odbyły się 20 maja i poświęcone były modzie. Podczas sesji modowej, uczestnicy fotografowali swoje stylizacje w budynku szkoły i otoczeniu naszego liceum.

Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik

Czytaj więcej...

116 maja w ramach zajęć plastycznych dla chętnych uczestników z Erazmusa Plus zostały przeprowadzone warsztaty fotograficzne z wykorzystaniem głębi ostrości. W przestrzennej zabawie i dobrym kadrowaniu pomagały uczestnikom wydruki rzeźb.

Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik.

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608