Erasmus2020 22plakat baner "Sustainable food culture - from the past into the future"

erasmus

Relacja z pierwszego spotkania online uczniów na platformie GoogleMeet

Pierwsze spotkanie online studentów projektu Erasmus KA229:

"Sustainable food culture: from the past into the future".

18 marca 2021 roku, nasi studenci z Hiszpanii, Portugalii, Polski, Chorwacji i Francji mieli okazję się spotkać. Gdyby sytuacja była inna spotkalibyśmy się w słonecznej Portugalii, ale ponieważ nie było to możliwe, postanowiliśmy umożliwić naszym studentom przynajmniej wirtualne spotkanie z partnerami projektu.

Z tej okazji nasi wirtualni gospodarze z Portugalii przygotowali interesujący film, który przedstawia nam ich miasto, szkołę, kulturę i styl życia, a jednocześnie odpowiada na wszystkie pytania, które uczniowie z krajów partnerskich zadawali im w ciągu ostatniego miesiąca. Uczniowie zostali podzieleni na mieszane grupy, aby wspólnie przedyskutować, czy we wszystkich naszych językach występują te same przysłowia lub idiomy, a do jakich wniosków doszli uczniowie, można zobaczyć w Padlecie pod tym linkiem https://padlet.com/sustainablefoodcultur.../wlaj8u66qklhtllv.

Filmik ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=6pcBRU1eKdo

Czytaj więcej...

Zwycięski logotyp projektu

Zwycięskie logo projektu: Sustainable Food Culture - from the past into the future

Gratulacje dla grupy chorwackiej !

Logo design by Iris M., Jelena G. and Lana P.

W konkursie brali udział uczniowie 5 szkół partnerskich. W ramach plebiscytu ogłoszonego na platformie TwinSpace oraz portalach społecznościowych  szkół wyłoniono zwycięskie logo.

Zapraszamy do obejrzenia logotypów z naszego PLSP zgłoszonych do plebiscytu:

https://padlet.com/katarzynamaciag/atuhzoad9vly2gw1

Filmik: Pobierz plik...

Zwycięski logotyp poniżej:

Czytaj więcej...

Erasmus+

Ruszył kolejny projekt międzynarodowy programu Erasmus+. W latach 2020-2022 wspólnie z czterema szkołami średnimi z Hiszpanii, Portugalii, Francji i Chorwacji będziemy realizować projekt „Sustainable food culture: from the past into the future“, w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Szkolna KA 2. Partnerstwa Strategiczne. Ten dwuletni projekt finansowany jest w całości ze środków Unii Europejskiej. Grupa projektowa Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych składa się z 16 uczniów, 2 nauczycieli (Katarzyna Maciąg, Andrzej Maldzis), koordynujących całość prac oraz nauczycieli wspomagających realizację projektu. Celem projektu jest wymiana dobrych praktyk w zakresie zdrowego odżywiania się, w powiązaniu ze zdrowym trybem życia i troską o środowisko naturalne. Poza wspomnianymi powyżej, uczestnicy rozwijać będą także kompetencje językowe oraz społeczne, w ramach zaplanowanych w projekcie podróży do szkół partnerskich i związanych z nimi działań. Na czas zdalnego nauczania realizacja zadań projektowych przeniosła się na platformę MS Teams. Międzynarodowa współpraca między partnerami projektu odbywa się na platformie eTwinning.

Adres strony na Facebook'u: https://www.facebook.com/Sustainablefoodculture

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608