W tym roku po raz trzeci w naszej szkole przeprowadzono ogólnoszkolne wybory Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały sprawnie zorganizowane przez Panią Katarzynę Monarchę oraz Panią Kamilę Rawluk. Od tej chwili zaszczytną rolę Przedstawicieli pełnią.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Katarzyna Monarcha

SU zaprasza do wspólnych działań oraz do polubienia nas na fb  (LINK) https://web.facebook.com/samorzadLP/

 D z i a ł a MY

ZBIERANIE MYDŁA

Daliście CZADU!!! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a oto wyniki:  wygrała klasa 3b - 88 mydeł, 3a - 66 mydeł,4a - 59 mydeł, 2a - 57 mydeł, 1a - 32 mydła, 2b - 14 mydeł, 1b - 4 mydła  RAZEM 320 MYDEŁ. BRAWOOOOO!!!!!!!!!

ANDRZEJKI

W tym roku zorganizowaliśmy dla Was andrzejki. Bawiliśmy się świetnie Wy jak widać też. Bardzo dziękujemy klasie 3a za zaangażowanie oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji.

ODSŁONIĘCIE TABLICY

Nareszcie J E S T ....nasza TABLICA. Możecie na niej znaleźć najważniejsze informacje.
Co miesiąc będzieMY uaktualniali KALENDARIUM i tam zobaczycie co planujemy w danym miesiącu.
Jeśli macie pomysły co chcielibyście zorganizować w szkole to jesteśmy otwarci i czekamy na propozycje. Możecie je składać do skrzynki na tablicy (wkrótce ją tam znajdziecie), bezpośrednio do NAS lub do pani Monarchy.

MIKOŁAJKI

6 grudnia spotkaliśmy się na drugim piętrze naszej szkoły aby narysować kartki świąteczne dla dzieci z www.marzycielskapoczta.pl . Świetnie się bawiąc spędziliśmy razem twórczo przerwę, a  przy okazji sprawiliśmy radość chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Powstało ponad 200 kartek dla 20 dzieci. 

DZIEŃ CHRUŚCIKA

Było smacznie??????? Chyba tak bo chruściki wprost zniknęły.Dziękujemy Uli i Stasiowi za wypieki :-) Za zgromadzone środki będziemy mogli robić Wam niespodzianki :-)

Cała akcja z przymrużeniem OKA ;-) Kto wiedział? Temu BRAWO!!!
Sama nazwa „chruściki” wydaje się być bardzo smaczna. Nic bardziej mylnego. Pod tą nazwą nie kryją się bowiem tylko ciasteczka, które nasze babcie robią na tłusty czwartek. Nazywamy tak również pewne małe stworzonka, które bardzo lubią latać.

Chruściki to owady, stosunkowo niewielkich rozmiarów. Osiągają wielkość od zaledwie 2 mm do 4 – 5 cm. Oczywiście różne gatunki tego typu owadów nieznacznie różnią się od siebie.

W Polsce występuje ich blisko 290 gatunków. Jeden z nich – Crunoetia irrorata – jest gatun-kiem prawnie chronionym w Polsce. Chruściki są bardzo blisko spokrewnione z pięknymi motylami. Badaniami tej grupy owadów zajmuje się trichopterologia.

Znam wiele osób, które nienawidzą owadów. Chruściki jednak nikomu nie zagrażają, a są urocze. Nie bójcie się ich! 11 grudnia – Dzień Chruścików ;-)

źródło: http://www.cosnowego.idiks.org

HALLOWEEN

Pierwszym naszym działaniem był konkurs na przebranie halloween . Przebrania były bardzo pomysłowe, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. BRAWO.

Dzień sekretarki i asystentki

IMG 0011

W piątek dnia 24.01.2014 obchodziliśmy dzień sekretarki i asystentki. Organizatorem był Samorząd Uczniowski. Licznym gronem wybraliśmy się złożyć życzenia naszej pani sekretarce. Specjalnie na tą okazję Wiktor(IIb) i Konrad(IIa) skomponowali utwór muzyczny. Dziękujemy wszystkim, a Pani Krysi składamy serdeczne życzenia.

Przedstawiciele SU.

Czytaj więcej...

Dzień wegetarianina

ziemniakDnia 13.01.2014 obchodziliśmy DZIEŃ WEGETARIANINA. Samorząd Uczniowski przygotował marchewki i naklejki dla całej społeczności szkolnej. Było pysznie i zdrowo. Zobaczcie sami :-)

Masz pomysły lub jesteś przedstawicielem innego SU napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608