INFORMACJA DLA KANDYDATÓW

Drodzy kandydaci, dnia 02 marca 2020 r. zgodnie z terminarzem rozpoczął się w naszej szkole proces rekrutacji na rok szkolny 2020/2021. Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją można przesyłać skany dokumentów tj.  kwestionariusz oraz zdjęcie kandydata na specjalnie utworzone konto email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Jako wiadomość zwrotną otrzymacie NUMER KANDYDATA, którym będziecie się posługiwać w dalszym procesie rekrutacji.

O ewentualnych zmianach dotyczących terminów i formie dostarczania pozostałych dokumentów będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz portalu  Facebook.

Kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły jest możliwy obecnie tylko pod nr kom. 798-210-608 w godz. 9:00 - 13:00 od poniedziałku do piątku.

Odwołane sobotnie zajęcia

Uprzejmie informujemy, że zawieszamy sobotnie warsztaty dla kandydatów do odwołania.

SZKOŁA DLA UZDOLNIONYCH PLASTYCZNIE

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych jest publiczną, bezpłatną szkołą artystyczną. Organem prowadzącym szkołę jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. PLSP to szkoła z blisko 75 letnią tradycją, powstała w 1946 roku.

Edukacja

Edukacja trwa pięć lat i obejmuje kształcenie w zakresie ogólnym (przedmioty ogólnokształcące nauczane są wg podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego) oraz przedmioty artystyczne:
podstawy projektowania
projektowanie graficzne
aranżacja wnętrz
projektowanie multimedialne
rysunek
malarstwo
rzeźba
podstawy fotografii i filmu
historia sztuki
W ramach programu nauczania realizowane są dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym: obowiązkowa historia sztuki od klasy pierwszej, oraz do wyboru język polski, matematyka i język angielski od klasy drugiej.

Wykształcenie / tytuł zawodowy

Nauka w PLSP kończy się egzaminem dyplomowym z głównego przedmiotu kierunkowego. Absolwenci otrzymują DYPLOM z tytułem zawodowym "plastyk" i mogą przystąpić do egzaminu maturalnego na ogólnie obowiązujących zasadach. Głównymi przedmiotami kierunkowymi do wyboru są: PROJEKTOWANIE GRAFICZNE i ARANŻACJA WNĘTRZ

Plenery, konkursy, warsztaty, projekty międzynarodowe

W czasie nauki uczniowie uczestniczą w plenerach plastycznych oraz innych formach pozalekcyjnej edukacji plastycznej - warsztatach, konkursach.
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów realizowany jest również program obejmujący zajęcia z historii muzyki oraz zajęcia zespołu wokalnego.
Szkoła zapewnia dodatkowe wykłady z historii sztuki i zajęcia w pracowniach artystycznych. Uczniowie prowadzą galerię szkolną, w której prezentują swoje prace.
Szkoła posiada studio fotograficzne i pracownie komputerowe wyposażone w sprzęt i licencjonowane programy 2D i 3D.
Od wielu lat realizowane są projekty międzynarodowe ERASMUS+ oraz międzynarodowe wymiany kulturalne ze szkołami artystycznymi.

Kogo przyjmujemy?

Do liceum przyjmujemy uczniów uzdolnionych plastycznie, wrażliwych i ciekawych otaczającego nas świata, zainteresowanych rozwijaniem swoich uzdolnień artystycznych i pragnących pogłębić wiedzę ogólną oraz zainteresowanych różnorakimi zjawiskami kultury.

Co dalej? Kto kończy naszą szkołę?

Absolwenci podejmują naukę na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych lub pracują w agencjach reklamowych i zespołach projektowych lub architektonicznych.
Szkołę ukończyło blisko 3000 osób. Wielu z nich osiągnęło znaczące sukcesy zawodowe.
Wśród absolwentów są wybitni polscy artyści i projektanci.

 

Baza zagadnień na egzamin ustny dla kandydatów do szkoły:

Pobierz plik...

 

Egzaminy wstępne na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w dniach 02 i 03 czerwca 2020 r.

Terminarz: Pobierz plik...

Kwestionariusz: Pobierz plik...

Zasady rekrutacji: Pobierz plik...

Zajęcia dla kandydatów

Stowarzyszenie „Kreska” organizuje zajęcia z rysunku, malarstwa i rzeźby dla kandydatów do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Zajęcia odbywają się w soboty i trwają od godziny 10:00 do 13:00.Opłata za zajęcia (4 godziny lekcyjne) wynosi 40,00zł – płatne na miejscu u nauczyciela.Na zajęcia z rysunku należy zabrać ze sobą blok rysunkowy A3, lub blok techniczny A3, ołówki 2B - 8B, gumkę.Na malarstwo – pędzle płaskie i okrągłe, farby akrylowe lub tempery lub plakatówki, naczynia do wody, szmatkę, Na zajęcia nie przynosimy farb olejnych.Na zajęcia rzeźbiarskie należy przynieść: 1-2 kg gliny brązowej dostępnej w sklepach dla plastyków.Jednocześnie informujemy, że aktywne uczestnictwo w zajęciach ma na celu przygotowanie kandydata do egzaminu wstępnego, który jest częścią złożonego procesu rekrutacji do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu.Uczestnictwo w warsztatach nie stanowi gwarancji dostania się do szkoły.Zajęcia są dedykowane również młodzieży pragnącej realizować swoje pasje i zainteresowania.

Zapraszamy serdecznie!

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608