Drzwi otwarte

000

Czytaj więcej...

Warsztaty Kadr

000Podczas Drzwi otwartych w Liceum Plastycznym odbyły się również warsztaty fotograficzne w „Kadrze” dla gimnazjalistów. Uczestnicy wykorzystywali wielkości przysłony oraz wydruki prac rzeźbiarskich do kreowania przestrzeni w swoich zdjęciach. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik. Prezentujemy najciekawsze prace.

Czytaj więcej...

Warsztaty Luksografia

000Już po raz drugi, w sobotę 10 lutego, gościliśmy w naszym liceum uczniów z Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 na warsztatach fotograficznych. Tym razem uczestnicy wykorzystali do tworzenia swoich prac różne przedmioty o zróżnicowanym stopniu przepuszczania świata. Układali je na papierze światłoczułym i poddawali go procesom fotochemicznym. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik. Prezentujemy kilka z powstałych wtedy prac wykonanych w technice luksografii.

Czytaj więcej...

W zielone gramy -piosenki W.Młynarskiego

000„Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany
Jeszcze wiosenne deszcze obudzą ruń zieloną
Jeszcze zimowe śmiecie na ogniskach wiosny spłoną".

W oczekiwaniu na wiosnę, w pełni zimy, odbył się koncert poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego. Obok refleksyjnych piosenek widzowie uśmiali się oglądając zmagania kasjera lub dowiadując się jak można nie denerwować babci. Zarówno śpiew, jak i cała oprawa muzyczna wykonana była przez uczniów Liceum Plastycznego. Młodzież , obok talentów plastycznych, ujawniła swe talenty muzyczne i aktorskie. Gratulujemy.

Czytaj więcej...

Warsztaty

000

3 lutego w sobotnie przedpołudnie rozpoczął się cykl warsztatów fotograficzno-filmowych dla chętnych uczniów z Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38. Na pierwszych zajęciach
uczestnicy poznali właściwości odczynników fotograficznych oraz proces pozytywowy. Korzystając ze zdobytej wiedzy zrealizowali prace na papierze fotograficznym, pokazując swoje pasje lub ulubioną przez siebie przestrzeń. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik. Oto niektóre ze zrealizowanych prac

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608