Warsztaty dla gimnazjalistów

W sobotę 11 marca warsztaty plastyczne dla gimnazjalistów nie odbędą się. Następne zajęcia 18 marca - rzeźba.

Zapraszamy!

Interakcje 2016

baner

 

Regulamin: Pobierz plik ...

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Henryka Starikiewicza

henas

Ta dziwna kraina jest niedaleko miejsca, gdzie mieszkam...

konkurs2016v2-strona001

Regulamin: Pobierz plik ...

UWAGA! Rozdanie nagród odbędzie się 19 marca 2016 o godz. 12:45 na scenie TARGÓW EDUKACYJNYCH, do zwiedzania wystawy pokonkursowej zapraszamy na stoisko nr 46 w pawilonie 7a

Wyniki konkursu: Pobierz plik ...

Kalendarz autorski 2016

BANER

Termin przyjmowania prac został przedłużony do 06 listopada 2015r.

Regulamin: Pobierz plik ...

Zebranie informacyjne

W dniu 12 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas I-IV.

Warsztaty sobotnie

Informujemy, że w najbliższą sobotę, 29.11.2014, nie będzie zajęć sobotnich dla kandydatów do liceum.

I Ogólnopolski Plener Projektowy „INTERAKCJE 2014” dla uczniów klas starszych Liceów Plastycznych

INTERAKCJE 2014 - LP POZNAŃ SKOKI  (2)Na przełomie września i października odbył się I Ogólnopolski Plener Projektowy dla uczniów klas starszych Liceów Plastycznych „INTERAKCJE 2014”. Plener został zorganizowany przez nauczycieli Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz wpisany do Kalendarza Imprez Centrum Edukacji Artystycznej. Miejscem do którego przyjechali uczestnicy był pałac
w Skokach, Dom Plenerowy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pomocy w organizacji udzieliło  Stowarzyszenie KRESKA działające przy LP w Poznaniu. Na plener przyjechało 32 uczniów liceów plastycznych z Łodzi, Wrocławia, Częstochowy, Zakopanego, Szczecina, Krakowa, Słupska, Koła, Koszalina, Katowic, Warszawy, Bydgoszczy i Poznania.
Od dziesięciu lat w Liceum Plastycznym w Poznaniu prowadzone są programowe plenery projektowe dla uczniów klas trzecich w oparciu o Autorski Program Pleneru Projektowego napisany przez nauczycielki przedmiotów projektowych - p. Mariolę Pieprzyk oraz p. Ludmiłę Kaźmierską. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu pleneru dało podstawy do napisania programu
i organizacji imprezy o zasięgu ogólnopolskim.
Uczestnicy mieli okazję min. wysłuchać wykładów prof. Marka Owsiana wykładowcy i Dziekana Wydziału Architektury i Wzornictwa UAP; dr Szymona Nawoja, asystenta w Pracowni Projektowania Wnętrz i Wystaw UAP oraz wykładu na temat  DESIGN THINKING pani Karoliny Prymas-Jóźwiak, nauczycielki LP w Poznaniu, warsztaty poprzedzone wykładem „DESIGN SKETCHING” prowadzone przez Macieja Bidermanna, architekta i projektanta. Tematy  wykonywanych ćwiczeń, koordynacja procesu realizacji oraz opieka merytoryczna, została przygotowana i prowadzona przez nauczycieli przedmiotów projektowych Liceum Plastycznego w Poznaniu - Mariolę Pieprzyk, Ludmiłę Kaźmierską, Konrada Juścińskiego oraz Tomasza Ryszczyńskiego.
Podczas pleneru zrealizowano szereg działań opartych na pracy koncepcyjno-rysunkowej. Pałac w Skokach i jego otoczenie stało się miejscem realizowania przez grupy uczestników zadań formułowanych przez nauczycieli prowadzących.
I Ogólnopolski Plener Projektowy dla uczniów klas starszych Liceów Plastycznych „INTERAKCJE 2014” zakończył się wernisażem podsumowującym wydarzenie oraz prezentującym zrealizowane prace i dokumentację całego procesu w postaci szkiców koncepcyjnych. Na wernisaż przybył pan wizytator Włodzimierz Gorzelańczyk, pani dyrektor Beata Bregier-Maldzis oraz nauczyciele Liceum Plastycznego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Granice wolnosci Gdynia 2014

Sukcesy projektowe!

szkoly-plastyczneNa II Ogólnopolskim Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Granice wolności" – Gdynia 2014 zostały nagrodzone prace naszych uczennic.
Do konkursu zgłoszono 375 prac z 27 szkół.

Wszystkie prace były oceniane przez Jury w składzie:

Przewodniczący: prof. Tomasz Bogusławski - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Członkowie:
dr hab. Sebastian Kubica - Uniwersytet Śląski w Katowicach/Wydział Artystyczny w Cieszynie
dr Ryszard Kajzer - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
dr Nikodem Pręgowski - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Do drugiego etapu jurorzy zakwalifikowali 84 prace. Po wnikliwej ocenie i długiej dyskusji w trakcie przeglądu prac jury postanowiło nie przyznawać Grand Prix. W dalszej ocenie prac przydzielono następujące nagrody i wyróżnienia.

ZŁOTY MEDAL
Kalina Białek, Liceum Plastyczne w Poznaniu - nauczyciel Mariola Pieprzyk
SREBRNY MEDAL
Wiktoria Jercha, Liceum Plastyczne w Poznaniu - nauczyciel Mariola Pieprzyk

Czytaj więcej...

Biały wróbelek

IMAG0954Sześć tygodni - w tym krótkim czasie uczniowie klasy 3a zaprojektowali i wykonali scenografię do bajki pt: "Biały wróbelek" według scenariusza i w reżyserii Pani Renaty Biegały z grupy teatralnej Zróbmy Teatr działającej przy SP 74 w Poznaniu. Kostiumy i lalki musiały być dostosowane do wieku i wzrostu aktorów a całość musiała być demontowalna ze względu na transport. Premiera przedstawienia odbyła się 15 marca w PWST we Wrocławiu.
Całość została bardzo dobrze przyjęta przez widzów i wysoko oceniona przez pedagogów ze szkoły teatralnej :)

 Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem scenografii sprawowała Pani Ludmiła Kaźmierska. 

 Zapraszamy do obejrzenia filmu z premiery przedstawienia oraz zdjęć z przygotoń scenografii.

Czytaj więcej...

Promocja uzdolnionych uczniów Liceum Plastycznego w Poznaniu

zapr pl

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu. Kliknij link ... 

Liceum Plastyczne na Targach edukacyjnych

BANER-targi

"W oparach absurdu"

w oparach absurdu19 grudnia odbędzie się w naszej szkole koncert "W oparach absurdu", zainspirowany twórczością kabaretową artystów 20-lecia międzywojennego. Usłyszymy teksty i piosenki największych (Gałczyński, Tuwim, Włast, Wars, Hemar). Nasi uczniowie odtworzą klimat kawiarni i kabaretów sprzed wojny. Rozstrzygniemy przy okazji konkurs recytatorski, a publiczność wybierze swojego ulubionego wykonawcę.  Mamy nadzieję na dobrą, wspólną zabawę. Zapraszamy serdecznie rodziców i uczniów. Mile widziane stroje z epoki.

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608