Galeria-logo

galeria_piecioglowa

 

Galeria Pięciogłowa to przestrzeń w szkole, w której uczniowie mogą prezentować swoje działania twórcze.

Natalia Anna Wieczorek

001 Natalia Anna Wieczorek  uczennica klasy 2a

 

Konkurs, w którym brałam udział trwał 7 miesięcy. W każdym miesiącu otrzymaliśmy temat zdjęć, które mieliśmy wykonać. Organizatorem konkursu był magazyn fotograficzny FINELIFE. W pięciu zadaniach otrzymałam wyróżnienie, a w jednym wygraną. Ostatecznie w finale zajęłam drugie miejsce, z czego jestem bardzo zadowolona.
Staram się poprzez moje zdjęcia pokazać mój punkt widzenia rzeczywistości, wrażliwość i emocje towarzyszące ludziom na co dzień. Mam nadzieje, ze niektórzy z Was odnajdą część siebie w moich zdjęciach. Życzę miłego oglądania.

Czytaj więcej...

Kamila Solarz

003Kamila Solarz uczennica klasy 2a.

 

Ta wystawa jest prezentacją zdjęć, które od października zeszłego roku systematycznie – co miesiąc – zgłaszałam do ,,Akcji (foto)edukacja’’, organizowanej przez portal szerokikadr.pl. Każda seria składała się z 5-ciu zdjęć; Były to głównie portrety kobiet, które przełamywałam detalami, czy krajobrazem. Jednym z wysłanych przeze mnie zestawów, udało mi się zdobyć nagrodę miesiąca w kategorii indywidualnej. Założenie regularnego przesyłania swoich zdjęć motywowało mnie do tworzenia nowych serii, uczyło selekcji. Teraz, przy zbliżającym się podsumowaniu akcji, pozwoliła mi ona spojrzeć z innej perspektywy na całokształt materiału, jaki zrealizowałam przez ten czas.

Czytaj więcej...

Kamila Solarz

 Kamila Solarz, klasa 1b.004 (Kopiowanie)

 

Moje zdjęcia to głownie portrety. Dzięki fotografii mogę poznać tych wszystkich ludzi, spędzić z nimi czas, porozmawiać i przelać to wszystko na zdjęcia. Fotografia potrafi zatrzymywać czas, tylko dzięki niej możemy zawsze wrócić do chwil, których juz nie powtórzymy i pokazywać to, na co na codzień raczej większość nie zwraca uwagi. To opowiadanie historii i dobry sposób na poznawanie innych i siebie.

kst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst     
 Nauczyciele uczący: E.K. Pietralik

Czytaj więcej...

Eliza Golska

 Eliza Golska, klasa 1b.003

 Fotografia jest rodzajem patrzenia na świat, którego twórcą może być każdy z nas. Dla mnie najważniejsze jednak jest moja relacja ze światem zewnętrznym oraz to jak chcę pokazać innym swoje myśli i emocje.
Zatrzymanie chwili, rzeczy, reakcji jest również moją formą wspomnień, osobistym zbiorem strzępków przeszłości, do której zawsze mogę wrócić.tekst tekst tekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst tekst

Nauczyciele uczący: E.K. Pietralik

Czytaj więcej...

Monika Pięta

 Monika Pięta, klasa 4a.009

 tekst tekst tekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst teksttekst tekst

Nauczyciele uczący:

Czytaj więcej...

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608